Takim i hapur me sipërmarrësen Madi Sharma në Tiranë

Takim i hapur me sipërmarrësen Madi Sharma në Tiranë

Në kuadër të Programit mbi Sfidat e Sipërmarrjes ne Shqiperi, dhe ne kuadër të prezencës në Shqipëri, të një prej sipërmarreseve më të suksesshme në Europe, Znj. Madi Sharma, Organizata “A Woman in Power”, mbeshtetur nga Swiss Contact SECO EP organizon aktivitetin: “Femrat, Sipërmarrja, Sfidat” Për këtë arsye, kemi menduar të mbajme këtë aktivitet i cili është konceptuar në formën e një bashkëbisedimi dhe “motivational talk” duke sjellë raste suksesi të femrave sipërmarrëse në Shqipëri…

Read More

Thirrje për aplikime/ Kërkohen 61 koordinatorë për Forumin e Liderave të Rinj Shqiptarë

Thirrje për aplikime/ Kërkohen 61 koordinatorë për Forumin e Liderave të Rinj Shqiptarë

ALBANIAN YOUNG LEADERS FORUM / FORUMI I LIDERAVE TE RINJ SHQIPTAR “Shqiponja e AYLF fluturon në çdo cep të Shqipërisë” Forumet e Liderave të Rinj në Nivel Lokal, 61 Bashki, 61 Koordinator të AYLF në te gjithë Shqipërinë. Albanian Young Leaders Forum / Forumi i Liderave të Rinj Shqiptar është një shoqatë jo-fitimprurse në rang kombëtar e cila perbehet nga të rinjtë e shoqerise civile, të rinjtë e forumeve politike rinore, sipërmarrsit e rinj, sportistët dhe…

Read More

“Fundjava Ndryshe” ftesë në SHBA për të ndihmuar shqiptarët e varfër

“Fundjava Ndryshe” ftesë në SHBA për të ndihmuar shqiptarët e varfër

* “Fundjava Ndryshe” është ftuar nga shqiptarët që jetojne në Shtetet e Bashkuara të Amerikes për të krijuar urën lidhëse të dy vendeve në bamirësi. Një nga bashkëthemeluesit e organizatës, Arbër Hajdari, do të udhëtojë javën tjetër në SHBA, ku qindra bamirës të tjerë shqiptaro-amerikanë e kanë ftuar të hapë atje një zyrë për të mbledhur ndihma për të varfërit shqiptarë. Ai së bashku me mikpritësit e tij do të zhvillojë në New York një tubim, të enjten,…

Read More

Maratona e kodimit për vajza në Shqipëri “Girl Code Fest”

Maratona e kodimit për vajza në Shqipëri “Girl Code Fest”

Protik Innovation Center organizon maratonën e parë të kodimit vetëm për vajza në Shqipëri “Girl Code Fest”. Ky event do të zhvillohet në datë 23 Maj 2016, në Protik. Qëllimi i këtij aktiviteti është: • Të theksojë rolin që luajnë femrat në sektorin TIK. • Të promovojë vajzat e reja që kanë zgjedhur të ndjekin këtë profesion. Me anë të këtij konkursi Protik fton të gjitha vajzat e apasionuara në programim të vijnë për të…

Read More

Thirrje për aplikime/ Vullnetarë në EESTEC Tirana

Thirrje për aplikime/ Vullnetarë në EESTEC Tirana

Vullnetaret potenciale : -Studente te Inxhinierive dhe Shkencave Kompjuterike -Studente te Fakultetit Ekonomik , kryesisht dega Informatike Ekonomike por jane te mirepritur dhe Studentet e Shkencave Sociale . Çfarë  ofron EESTEC Tirana: -Trajnim dhe implementim projektesh te ndryshme , nga Inxhinieriket por se fundmi dhe sociale gjithmone me tematike teknologjia dhe zbatimi i saj (Nivel Kombetar) -Trajnime ne te gjitha Fushat e Inxhinierise Elektrike juridiksioni FIE FTI dhe Shkenca Kompjuterike FSHN ne 55 Univerisete te ndryshme…

Read More

Ja cilët janë të ftuarit në eventin e TEDx Tirana

Ja cilët janë të ftuarit në eventin e TEDx Tirana

Eventi i madh i TEDx Tirana do të organizohet më datë 28 Maj 2016 në Sallën e Konferencave të Kishës Orthodhokse në Tiranë, me temë kryesore: “The Common” (E përbashkëta). Nevoja e përkatësisë ndaj një vendi, një komuniteti, identiteti kulturor e kombëtar qëndrojnë në thelb të natyrës tonë si qënie njerëzore, ekuilibër natyral i ekzistencës tonë. Të lënë jashtë së tërës, ne thjesht atrofizohemi. Në TEDxTirana 2016 ne synojmë të thellohemi në sensin kolektiv dhe…

Read More

Të rinjtë dhe Europa/ Event në COD, Kryeministri

Të rinjtë dhe Europa/ Event në COD, Kryeministri

Ministria e Integrimit, Rrjeti Kombëtar i të Rinjve në Shqipëri, Lidershipi i të Rinjve të Tiranës, CRCA Shqipëri dhe COD, me mbështetje të Olof Palme International Center në Shqipëri kanë kënaqësinë t’ju ftojnë në hapjen e ciklit “Hapësirë Rinore në COD”. Tema “Të rinjtë dhe Europa” do të diskutohet  në kuadrin e Ditës së Bashkimit Europian. Eventi: E premte, 6 Maj; Ora 11:00; COD, Kryeministria, Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, 1 Tiranë “Të rinjtë dhe Europa” ka për qëllim…

Read More

Seminar i hapur/ Si të studiojmë jashtë vendit

Seminar i hapur/ Si të studiojmë jashtë vendit

Duke qenë se shumë të rinj shqiptarë duan të të studiojnë jashtë vendit, por nuk janë të informuar për procedurat dhe hapat e aplikimit ICCTW Albania iu ofron një seminar informimi në Qendrën Rinore të Tiranës. Seminari fillon në orën 11:00 dhe zgjat rreth dy orë. Në këtë seminar do të mësoni: -Si bëhet aplikimi për studimet jashtë vendit -Si shkruhet CV dhe letra e motivimit -Letrat e referencës dhe rëndësia e tyre -Si të…

Read More

Top Media Group në Panairin e Punës

Top Media Group në Panairin e Punës

Në datat 28,29,30 prill 2016 ju ftojmë të vizitoni stendën e Top Media Group në Panairin e Punës në Pallatin e Kongreseve. Ju do të keni mundësi të plotësoni aplikimin tuaj për punësim në media. Mundësitë e punësimit janë të hapura në çdo sektor që ju doni të aplikoni për punësim. Vëmendje të veçantë, si edhe mbështetje do t’i jepet të gjithë të rinjëve të talentuar në aplikimin për projekte, ide për emisione, reportazhe, dokumentare…

Read More

Panairi i Punës 2016

Panairi i Punës 2016

Bashkia e Tiranës në Bashkëpunim me Ministrinë e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë organizojnë Panairin e Punës – 2016, në Pallatin e Kongreseve në datat 28-29-30 prill 2016. Ky event do të jetë mundësia më e madhe e biznesit për të pasqyruar të gjithë ecurinë e tij, prej nga nisja deri tek arritjet më të suksesshme në infrastrukturë, teknologji, inovacion, etj. Lideri të kompanive shqiptare, administratorë të ndryshëm, do të…

Read More
1 31 32 33 34 35 36